PickPickPick Воскресенье, 12.05.2024, 21:31:56
Приветствую Вас Гость | RSS
Grunge форум Беларуси
Главная | LED ZEPPELIN - Grunge Форум Беларуси | Регистрация | Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Molly  
Grunge Форум Беларуси » ГРУППЫ » Другие зарубежные группы и исполнители » LED ZEPPELIN (LED ZEPPELIN і іх ўплыў на творчасць НІРВАНЫ)
LED ZEPPELIN
СяржукДата: Пятница, 29.12.2006, 11:45:59 | Сообщение # 1
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Хацелася б асобна успомніць гурт LED ZEPPELIN, пра які ішла гаворка ў тэме “Doors”. Для мяне дагэтуль незразумела як столькі віртуозаў з’мясціў адзін гурт. Яны ж геніі, усе разам і кожны паасобку. Слухаеш і крышу рве. Дарэчы чуў такое меркаванне, што іх пяты (ці чацьвёрты?) альбом і ёсць — першы грандж.
Нікому ні сакрэт той факт, што Курт з дзяцінства слухаў LED ZEPPELIN, а Дэйв на ўсё жыццё застаўся іх фанатам. Насіў кепку з лагатыпам і нават зрабіў сабе тату на запясці.
І яшчэ адзін факт. Нірвана пад час сваіх канцэртаў ігралі каверы розных гуртоў, нават Шэр (дарэчы яна — першы хіппі, но не ў гэтым справа), але боль за усё было кавераў на L Z — 10, гэта дакладная цыфра, можа толькі больш.
Вашы меркаванні наконт гурту, яго унёску ў развіццё сусветнай рок-музыкі і ўплыву на творчасць НІРВАНЫ???
 
martinДата: Пятница, 29.12.2006, 11:58:17 | Сообщение # 2
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 165
Репутация: 1
Статус: Offline
Сур'ёзна 10 кавераў?Я столькі не чуў.Мне падабаецца immigrant song на рэпе у Наваселікавай хаце,ці дзе яны там рэпалі.
Ну LED ZEP наогул-бацькі


Жизнь прекрасна!Как хорошо вылезти из колодца,посидеть в крапиве,проползти по пыльной дороге и отдохнуть в сырой канаве!Но вперед,вперед!Надо разыскать лягушек или жаб.Без друзей не проживешь,одной природы мало!И жаба вновь пустилась странствовать.
 
СяржукДата: Пятница, 29.12.2006, 12:07:05 | Сообщение # 3
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
У мяне ёсць вельмі цікавая кніга “Жыццё і смерць Курта Кабэйна”яна ў чатырох тамах (у вас такой напэўна няма, тыраж ўсяго 1000 асобнікаў), дык вось там пра ўсё гэта напісана, калі і якія каверы іграла НІРВАНА год, месяц, канцэрт і нават зборнік дзе можна паслухаць ту ці іншую песеньку.

Добавлено (29/12/2006, 12:07:05 Pm)
---------------------------------------------
А я і сам столькі не чуў...

 
martinДата: Пятница, 29.12.2006, 13:18:23 | Сообщение # 4
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 165
Репутация: 1
Статус: Offline
Дзе ты такую кніжэнцыю дастаў?!

Жизнь прекрасна!Как хорошо вылезти из колодца,посидеть в крапиве,проползти по пыльной дороге и отдохнуть в сырой канаве!Но вперед,вперед!Надо разыскать лягушек или жаб.Без друзей не проживешь,одной природы мало!И жаба вновь пустилась странствовать.
 
СяржукДата: Пятница, 29.12.2006, 14:34:38 | Сообщение # 5
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Першы том, які выйшаў у 2004 годзе, мне падаравалі сябры на дзень народзінаў.
Другі том, які выйшаў ў 2006 годзе, — матуля. Таксама на Д. н. толькі на наступны
Трэці і чацьверты, яшчэ не выйшлі, бо коштаў не хапае на выданне.
Вось такія справы...

Алэ гэта, памойму ужо рубрыка РАРЫТЭТЫ атрымліваецца.


Здесь целое небо, но нечем дышать.
Здесь тесно, но я не пытаюсь бежать.
Я прочно запутался в сетке ошибочных строк.
Моя голова - перекресток железных дорог.
 
honeyДата: Пятница, 29.12.2006, 16:59:51 | Сообщение # 6
Вы плохо меня знаете!
Группа: Фаны
Сообщений: 38
Репутация: 0
Статус: Offline
Это просто Боги! Виртуозные риффы Пейджа+пронизывающий насквозь вокал Планта это клёво...и сольник Планта(не знаю сколько их,но я слышал только один) тоже очень хорош...только вот насчёт того что четвёртый альбом цеппелинов - первый грандж --- это вы погорячились))

Nature is a whore.
 
СяржукДата: Суббота, 30.12.2006, 16:02:41 | Сообщение # 7
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Забыліся пра Джона Бонэма. Гэта ж... віртуоз.

«Он – лучший барабанщик в Англии», - говорили люди. «Он играет так громко, что едва слышишь собственные мысли...». «Он пробил кожу стольких барабанов за неделю, сколько большинство барабанщиков не делает и за всю жизнь». З біяграфіі.


Здесь целое небо, но нечем дышать.
Здесь тесно, но я не пытаюсь бежать.
Я прочно запутался в сетке ошибочных строк.
Моя голова - перекресток железных дорог.
 
honeyДата: Суббота, 30.12.2006, 17:57:26 | Сообщение # 8
Вы плохо меня знаете!
Группа: Фаны
Сообщений: 38
Репутация: 0
Статус: Offline
Бонэм кстати умер одним из классических вариантов смерти рок-звезды...а жаль

Nature is a whore.
 
СяржукДата: Среда, 03.01.2007, 10:50:30 | Сообщение # 9
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Ён быў часткай гурта, ане простым барабуляй. Менавіта таму адразу пасля яго смерці астатнія развалілі гурт. Памойму гэта правільна, як нам зараз і не шкада. Але LED ZEPPELIN без Бонема, як НІРВАНА без Кабэйна.
 
RozzzaДата: Понедельник, 08.01.2007, 17:41:46 | Сообщение # 10
Как я люблю здесь торчать!
Группа: Фаны
Сообщений: 71
Репутация: 0
Статус: Offline
вообще-то, не развалили, а сообщили, что без Великого Бонэма Led Zeppelin существовать не могут

selfdestruction is the answer
 
СяржукДата: Пятница, 12.01.2007, 09:30:34 | Сообщение # 11
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Яны ж аб'ядноўваліся пасля і здаецца не раз, але вынікаў гэта не прынесла.

Здесь целое небо, но нечем дышать.
Здесь тесно, но я не пытаюсь бежать.
Я прочно запутался в сетке ошибочных строк.
Моя голова - перекресток железных дорог.
 
martinДата: Пятница, 12.01.2007, 10:55:35 | Сообщение # 12
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 165
Репутация: 1
Статус: Offline
Plant прыгожы такі ў маладосьці быў,а зірнуць на яго сучасныя фоткі-ЖЖэсьць гыгы

Жизнь прекрасна!Как хорошо вылезти из колодца,посидеть в крапиве,проползти по пыльной дороге и отдохнуть в сырой канаве!Но вперед,вперед!Надо разыскать лягушек или жаб.Без друзей не проживешь,одной природы мало!И жаба вновь пустилась странствовать.
 
СяржукДата: Вторник, 06.02.2007, 11:52:42 | Сообщение # 13
Мне кажется я совершенство!
Группа: Фаны
Сообщений: 186
Репутация: 1
Статус: Offline
Ну што ж ты хочаш, яму амаль 60 год. Столькі не жывуць. А ты успомні як выглядае Кріс, аблысеў бедняга, яму толькі саракоўнік.

Здесь целое небо, но нечем дышать.
Здесь тесно, но я не пытаюсь бежать.
Я прочно запутался в сетке ошибочных строк.
Моя голова - перекресток железных дорог.
 
@straДата: Пятница, 04.04.2008, 23:54:00 | Сообщение # 14
Я много знаю, спроси меня!
Группа: Фаны
Сообщений: 145
Репутация: 3
Статус: Offline
на сегодняшний день.. видя музыкальное положение в мире... я представляю любой из концертов LZ - и говорю, что после этой группы, воспринемать что либо... почти не реально.. они..они шаманы, колдуны, маги, ВОЛШЕБНИКИ!!! для меня это ПРЕДЕЛ рок-музыки, они вобрали в себя самое достойное, самое лучшее- и преподнесли его, и возвысили его!...
Хвала им кстати, за то как они ушли со сцены.. другим это не дано, таким как аля metalica блин..
 
Grunge Форум Беларуси » ГРУППЫ » Другие зарубежные группы и исполнители » LED ZEPPELIN (LED ZEPPELIN і іх ўплыў на творчасць НІРВАНЫ)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright MyCorp © 2024Хостинг от uCoz